Byl jsem nebezpeč i pro BIS, řekl Hučín

Vladimír Hučín odpovídal čtenářům iDNES přes hodinu a půl (5.3.2002)

Autor: MAFA - Luděk Peřina

Bývalý disident a důstojník BIS Vladimír Hučín při diskuzi se čtenáři iDNES prohlásil, že svojí prací se stal nebezpečným i pro samotnou BIS. "To je důvod proč jsem byl vyhozen z BIS a nyní jsem obžalován," řekl Hučín. Ten je obviněn ze sedmi trestných činů. U přerovského okresního soudu, který byl po prvním jednání odročen na neurčito, mu hrozí až deset let vězení.

Podle Hučína se při jeho práci pro BIS, kde pracoval jako specialista na levicový extremismus, ukázalo, že 17. listopad 1989 byl připravován komunistickou mocí. "Lidmi jako Alois Lorenc a spol. byl tento plán vypracován a byla pro něj získána řada představitelů Charty 77, kteří sami působili zpravodajsky ve prospěch StB. Zaznamenal jsem řadu případů a také jsem je dokladoval, že přímo někteří signatáři Charty znemožnili zachráně archivů StB před zničením," uvedl Hučín na jednu z otázek čtenáře iDNES.

K internetu přístup běžně nemám, ale považuji ho za ohromnou věc, která mi například dnes umožnila diskutovat s lidmi na velkou dálku, zhodnotil Valdimír Hučín rozhovor se čtenáři iDNES.

Bývalý zpravodajec je obviněn z podvodu, nedovoleného ozbrojování, zneužití pravomoci veřejného činitele, šírení poplašné zprávy, neuposlechnutí rozkazu, ohrožování utajovaných skutečností a neoprávněného nakládání s osobními údaji.

Policie ho mimo jiné podezírá, že uměle vyvolával nebezpečí levicového extremismu a navedl například svého agenta z tohoto prostředí k bombovému výbuchu v Přerově.

Hučín všechna obvině odmítá jako vykonstruovaná. Tvrdí, že se stal nepohodlným, protože odhalil spiknutí bývalých komunistů a jejich pronikání na vysoké funkce do státní správy a bezpečnostních složek státu.

Jak probíhal případ Hučín

leden 2001 - Vedení BIS odebralo Hučínovi bez udání důvodů osvědčení o bezpečnostních prověrkách. Musel odevzdat zbraň i spisy. Proti tomu protestovala Konfederace politických vězňů, která ho do služby doporučila. O Hučína se policie začala zajímat v souvislosti s vyšetřováním série výbuchů v Přerově už o rok dříve. Podle neoficiálních zdrojů byl tehdy odvolán z týmu Výbuch, který vyšetřoval sérii tamějších explozí.

31. ledna 2001 - Hučín dostal dvouměč výpověď z BIS.

16. února 2001 - Vedení BIS Hučína na hodinu propustilo kvůli porušení pracovní kázně - Hučín nechtěl předat ť informátorů.

26. února 2001 - Policie Hučína obvinila, že v médiích vědomě očerňoval BIS a policejní orgány, čímž znepokojil veřejnost.

7. března 2001 - Hučín byl zatčen a obviněn z několika trestných činů, mimo jiné z neuposlechnutí rozkazu a nedovoleného ozbrojování. Policie v Přerově prohledala jeho dům, zahradu i blízký hřbitov, kde bývalý disident za minulého režimu ukrýval zbraně a dokumenty. Při prohlídce našli i výbušninu.

9. března 2001 - Soud v Přerově poslal Hučína do vazby.

11. března 2001 - Hučínovým případem se zabývala sněmovní komise pro kontrolu BIS za úcasti ředitele BIS Jiřího Růžka.

20. března 2001 - Dvě stovky demonstrantů v Praze žádaly Hučínovo propuště. Protesty proti Hučínově vězně se později konaly i v Přerově a před věznicí v Praze na Pankráci.

13. dubna 2001 - Prezident Václav Havel udělil milost Hučínově třiasedmdesátileté matce, stíhané za nedovolené ozbrojování kvůli zbraním, které policie našla při domovní prohlídce.

31. května 2001 - Přerovský soud částečně vyhověl Hučínově žádosti o obnovu procesu z 80. let. Hučín byl tehdy odsouzen za odpálení trhaviny před domem agenta StB a KGB Antonína Mikeše.

ří 2001 - Hučín z rozhodnutí soudu podstoupil vyšetření svého duševního stavu na oddělení vězeňské psychiatrie v Brně.

22. listopadu 2001 - Někdejší šéf kontrolního odboru policejního prezidia Přemysl Vachalovský a předlistopadový disident John Bok zaslali prezidentu Havlovi otevřený dopis se žádostí o zastavení Hučínova stíhání.

prosinec 2001 - Hučín byl obžalován ze sedmi trestných činů. se zpovídat například ze zneužití pravomoci veřejného činitele, nedovoleného ozbrojování, šírení poplašné zprávy a neuposlechnutí rozkazu. Hrozí mu až deset let vězení. Podle policie vyvolával atmosféru nebezpečí levicového extremismu. Obžaloba rovněž uvádí, že navedl svého agenta, aby v Přerově položil bombu. Hučín všechna obvině od počátku popírá.

11. prosince 2001 - Státní zastupitelství obdrželo rozhodnutí Okresního soudu v Přerově, který vyhověl Hučínově žádosti o propuště z vazby.

13. prosince 2001 - Přerovské státní zastupitelství podalo proti rozhodnutí přerovského soudu stížnost.

leden 2002 - Případem se na pokyn ministra spravedlnosti Jaroslava Bureše začalo zabývat Vrchní státní zastupitelství v Olomouci. Žalobci se mají vyjádřit k tomu, zda soud Hučínovi v listopadu 2001 prodloužil vazbu v souladu se zákonem.

16. ledna 2002 - Krajský soud v Ostravě vyhověl stížnosti přerovských státních zástupců a ponechal Hučína ve vazbě.

12. února 2002 - Ministr Bureš se rozhodl nepodávat stížnost pro porušení zákona kvůli Hučínově vazbě.

13. února 2002 - U Okresního soudu v Přerově začalo hlavní čení s Hučínem. čení bylo odročeno na neurčito, aniž soud začal projednávat podstatu celé kauzy.

28. února 2002 - Krajský soud v Olomouci rozhodl o propuště Hučína z vazby.

..............................

------------------------------------------

Otázky a odpovědi:

Bývalý kapitán BIS Vladimír Hučín on-line

Vleklý případ bývalého kapitána Bezpečnostní informač služby Vladimíra Hučína projednává Okresní soud v Přerově. Před týdnem jej Krajský soud v Olomouci po téměř roce propustil z vazby. Někdejší politický vězeň je obžalován ze sedmi trestných činů.

Jan Bejšovec odpovězeno: 5.3. 2002 11:14:23

OTÁZKA: mám jenom jednu otázku. Proč jste Těch s prominutím zasranejch komunistů nezničil nebo nevihodil, ještě v době totality, do vzduchu víc.Jinak vám musím poděkovat, že se alespoň někdo zmohl na odpor proti režimu, který je naprosto srovnatelný s nacismem...

ODPOVĚĎ: V rámci možností jsme dělal, co jsme mohl a připrovaval jsem ještě řadu dalších akcí - útoku proti komunistickým zločincům, ale agentura Státní bezpečnosti byla nesmírně dokonalá a jejich tehdejší možnosti byly neomezené, takže jsem mohl dělat, jen to, co jsem dokázal. Snažil jsem se dělat maximum. Pro veřejnost by bylo dobré, kdyby se podařilo odtajnit všechny dokumenty, které se týkají mých akcí za totality, a kaž si to mohl přečíst.

--------------------------------------------------------------------------------

Vladimír Měrák odpovězeno: 5.3. 2002 11:17:18

OTÁZKA: I Váš případ ilustruje, že Česko není právním státem. Je podle Vás mož v dohledné době toho dosáhnout?

ODPOVĚĎ: Je mož to dosáhnout, ale musí být vůle a musí se do toho zapojit i občané a musí být vytvořený určitý tlak. Můj případ by k tomu mohl přispět, proto je důležité, aby procesy byly konány veřejně. Ale napříkald justice a policie jsou složeny z bývalých komunistických struktur, pro které již byl vytvořen program tak, aby se na těchto místech zakonzervovali. Což také dokazuje můj případ a problematika, kterou jsem se mimo jiné zabýval.

--------------------------------------------------------------------------------

Pavel Kratochvíl odpovězeno: 5.3. 2002 11:23:07

OTÁZKA: Dobrý den pane Hučíne. Zajímalo by mě Vaše vysvětlení trestné činnosti, ze které jste obžalován. Tvrdíte, že se jedná o vykonstruovaný komplot. Řekněte mi ale, proč by Vaše "uklizení" řeší bývalí komunisté veřejnou cestou. Vyplývá z toho, že vedení BIS je v rukou těchto levicových struktur nebo alespoň jedná dle jejich požadavků. Mohli Vás přece zdiskreditovat v rámci tajné služby, nebo vás nechat převelet jinam. Proč tak složitě, ještě za přítomnosti médií. Vždyť by takto ohrožovali sami sebe a vystavovali se nebezpečí odhalení. Děkuji za Vaši odpověď.

ODPOVĚĎ: To všechno zkoušeli, ale měl jsem podporu tehdejšího šéfa BIS Stanislava Devátého. Jakmile nastoupila sociální demokracie, dlouhodobě jsem byl hodnocen jako nejlešpí a tento údaj se mi stal osudným. Protože jsem rozpracovával subverzi (bývalé staré struktury pronikající do státní správy), stal jsem se nebezpečným samotné BIS, kde byli lidé napojení na stoupence předlistopadového režimu.

--------------------------------------------------------------------------------

Tomas Balcar odpovězeno: 5.3. 2002 11:26:36

OTÁZKA: Proc myslite sametova vlada s disidenty vcele tolerovala komunisticke exponenty na mistech jako je soud, policie atd./ myslim tim statni vykonnou moc/ - je to prece nelogicke neprevzit moc se vsim vsudy. Jedine vysvetleni podle mne je ze tu moc polistopadove vlady nemaji a maji ji jini.

ODPOVĚĎ: Celý 17. listopad byl částečně již předem připravován prgamtickými stoupenci minulého režimu. Lidmi jako Alois Lorenc a spol byl tento plán vypracován a byla pro něj získána řada představitelů Charty 77, kteří sami působili zpravodajsky ve prospěch StB. Zaznamenal jsem řadu případů a také jsem je dokladoval, že přímo někteří signatáři Charty se podíleli na tom, aby znemožnili zachráně archivů StB před zničením.

--------------------------------------------------------------------------------

Vladimír Měrák odpovězeno: 5.3. 2002 11:28:03

OTÁZKA: Proč presidentská kancelář pouze napravila do očí bijící absurdní obvině Vaší matky, ale ve Vašem případě hrála mrtvého brouka?

ODPOVĚĎ: Matka přece jenom není pro ně už tak nebezpeč a její obvině bylo natolik absurdní, že by nakonec poškodilo je samotné.

--------------------------------------------------------------------------------

Tomáš odpovězeno: 5.3. 2002 11:32:07

OTÁZKA: Některé vaše výroky mi připadají paranoidní. Cítíte se být psychicky vpořádku?

ODPOVĚĎ: Byl jsem dlouhodobě (dva měsíce) zkoumán na psychiatrickém oddělení v Brně. Zkoumání bylo velmi důkladné týmem psychlogoů a psychiatrů a jsou na to vypracované dvě úrední zprávy, které svědčí o tom, že můj duševní stav je výborný, intelekt nadprůměrný. V případě potřeby jsem ochoten Vám to předložit. Mimo jiné jsem byl pravidelně podrobován jako vedoucí operativní skupiny povinným psychotestům v BIS, kde jsem procházel výborně. Také to mohu v případě zájmu předložit.

--------------------------------------------------------------------------------

jan knitl odpovězeno: 5.3. 2002 11:34:16

OTÁZKA: Narazil jsem na zpravy, ze vasim pravnikum nebyl umoznen pristup k vam a k vysetrovacimu spisu, v mire, kterou zarucuje zakon. Je to pravda? Podnikl jste nejake kroky k objasneni techto totalitnich praktik?

ODPOVĚĎ: V tomhle směru oba dva právníci proti tomu velmi rázně postavili a dali několik podnětů, aby sjednali nápravu. Milan Hulík dokonce do médií uvedl, že něco takového nezažil ani v době předlistopadové. Represivních opatření mož policie používala i pro to, že jsem byl původně rozpracováván jako terorista.

--------------------------------------------------------------------------------

Libor odpovězeno: 5.3. 2002 11:36:28

OTÁZKA: Dobrý den, můžete mi prosím vysvětlit, jak se objevily dělbuchy a roznětka na hřbitově, které ho jste s matkou správce? Děkuji

ODPOVĚĎ: Žádný dělbuch ani roznětka tam nalezen nebyl a to lze jednoznačně doložit úredním protokolem o prohlídce na hřbitově. Hlavně Nové Bruntálsko přineslo několik zpráv o tom, že tam byl arsenál výbušnin a zbraní na likvidaci levicových radikálů.

--------------------------------------------------------------------------------

Lenka Daňhelová odpovězeno: 5.3. 2002 11:39:44

OTÁZKA: Vrátil jste se, jste bez práce, na zdraví Vám roč vězně také nepřidalo. Nepřivítal byste podoru na konto pro Vaši podporu? (Pozn.: ještě v době Vašeho uvězně byl zřízen úcet na Vaši podporu - 86 71 32 040 217/0100)

ODPOVĚĎ: To víte, že začátek bude těž. jsem ale skromný člověk. Dovedu si představit, že znač finanč prostředky zhltnou soudní rehabilitace. Ale je třeba vědět, že nejde ani tak o Hučína, ale o věc - polistopadový vývoj. Nebudu o podporu žádat, ale nechám to na vůli lidí, kteří se s mým případem mohou seznámit a pak se rozhodnout sami.

--------------------------------------------------------------------------------

Cuk odpovězeno: 5.3. 2002 11:42:32

OTÁZKA: Zdravím, jak jste na tom zdravotně? Poznamenala Vás vazba nějak více? A jaký byl na Vás vytvářen tlak ve vazbě? Děkuji za konkrétní odpovědi a přeji úspech ve vašem tažení proti zlotřilým komunistům. Myslím si ale, že ne všichni jsou špatní.

ODPOVĚĎ: Například řada bachařů byla na straně, protože chápali, oč asi jde. Zpočátku výslechy byly vyloženě nátlakové s cílem udělat ze mě teroristu a tomu odpovídal i represivní postup ve vazbě. Řekl bych, že zdravotně mě to částečně poznamenalo, i když jsem "trénován" bývalými tresty, ale přece jen oragnismum už není nezničitelný. Jsme jen lidi. Mám vysoký tlak a náběh na zákal.

--------------------------------------------------------------------------------

vysla odpovězeno: 5.3. 2002 11:43:22

OTÁZKA: Co je s tim Michale?

Na tuto otázku odmítá dotazovaný odpovídat

 

--------------------------------------------------------------------------------

Greta odpovězeno: 5.3. 2002 11:45:27

OTÁZKA: Jak prožívala Vaši vazbu Vaše rodina? Jsou Vaši blízcí připraveni, že byste mohl být odsouzen do vězení?

ODPOVĚĎ: Bylo to těž, ale oni už z minulosti určitou průpravu měli, neboť současné stíhání je již páté od roku 1970. Napříkald určité následky na zdraví matky to zanechalo.

--------------------------------------------------------------------------------

Jan bejšovec odpovězeno: 5.3. 2002 11:50:10

OTÁZKA: Ano, odtajnit by se mělo vše. Jaký je váš nazor na to, že politici pořád argumentují tím, že by se odtajněním mohlo prozradit něco, co by mohlo ohrozit bezpečnost ČR. si myslím, že je to jenom demagogie.

ODPOVĚĎ: Správně, je to zástupný problém, který je úcelový, aby se veřejnsot nedozvěděla, že exponentni bývalého režimu mají stále rozhodující místa v tomto státě. sám se s tímto problémem potýkám od 17. listopadu 1989. V rámci svých rehabilitací byl velký problém odtajnit materiály StB, dosáhl jsem toho jen za cenu, že jsem byl důstojníkem BIS a ředitel Stanislav Devátý stál za mým názorem. Bez těchto možností bych rehabilitace určitě nedosáhl, protože jako řadový občan bych se k těmto dokumentům nidky nedostal. Veřejnost mohla vyvinout větší úsilí při záchraně dokumentů, když tyto byly likvidovány složkami StB a veřejnost nemusela přistoupit na takovou sametovost, která byla na škodu věci.

--------------------------------------------------------------------------------

Lukas odpovězeno: 5.3. 2002 11:53:28

OTÁZKA: V novinach jsem cetl, ze zvazujete kandidaturu za jakousi extremejsi pravicovou stranu. Nepripada Vam to trochu hloupe? Ja nevidim rozdil mezi extremni pravici a levici a jejich nasilnymi prostredky.

ODPOVĚĎ: Není to extrémně pravicová strana, bylo mi to nabídnuto a je to Pravý blok. Bylo by dobré, kdyby se tazatel s programem blíže seznámil. Jde o stranu, na jejímž zrdou se podílel Petr Cibulka, která propaguje přímou demokracii. Jsem přesvědčen, že program této strany by znemožnil bývalým komunistickým strukturám se pod různým krytím etablovat na současném politickém dě, které není podle představ těch, kteří po 17. listopadu očekávali pozitivnější vývoj. Znovu doporučuji seznámit se stanovami Pravého bloku.

--------------------------------------------------------------------------------

CrystalClear odpovězeno: 5.3. 2002 11:57:09

OTÁZKA: Za jakých podmínek je podle Vás nevěra ospravedlnitelná?

ODPOVĚĎ: Ve zpravodajské službě může vzniknout celá řada situací, kdy k takovémuto excesu může dojít. Doporučuji přečíst si poslední vydání sborníku, který vydává Úrad pro dokumentaci a vyšetřování zločinů komunismu, nebo například knihu Mitrochinův archiv.

--------------------------------------------------------------------------------

P.Dubský odpovězeno: 5.3. 2002 12:04:25

OTÁZKA: Odborník na všechno, pan nejspravedlivější, ing. Petr Uhl o Vás prohlásile jste nebyl disidentem. Viděl jsem o Vás před lety dokument, kde jste bojoval proti bolševikům opravdu se zbraní v ruce.Nemáte pocit, když se od Vás distancují i lidé, které by měli být logicky na Vaší straně, že Váš boj je již předem prohraný a dávno rozhodnutý?

ODPOVĚĎ: Petr Uhl byl trockistou (je to jistý druh velmi radikálního komunisty). sám jsem byl kritický k některým takzvaným disidentům. Můj boj prohraný není a všimněte se, jak Petr Uhl spolu s dalšími úporne brání zveřejně materiálů a písemností po bývalé StB pod různými záminkami, jako jsou například lidská práva. Jeho role při při 17. listopadu byla velmi podivná a dle mého míně nedůvěryhodná tak jak role jinmých disidentů, jejichž počínání by rozhodně nemělo být hodnoceno kladně.

--------------------------------------------------------------------------------

odpovězeno: 5.3. 2002 12:06:04

OTÁZKA: Pane Hučíne, držíme palce v Přerově i v Praze. Vaše dcera chce pravděpodobně nepřítele rozložit zevnitř, že? Studuje tuším práva nebo u policie...

ODPOVĚĎ: tu nejlepší školu z praxe, jak totalitní a represivní složky mohou likvidovat totalitní odpůrce. Myslím si, že tyto zkušenosti může při studiu práv využít.

--------------------------------------------------------------------------------

Mirek odpovězeno: 5.3. 2002 12:10:16

OTÁZKA: Jakym zpusobem na Vas nebo na kohokoliv jineho muze pusobit prace pro BIS nebo jakoukoliv bezpecnostni sluzbu, ktera se cas od casu zabyva dezinformacemi(lzemi) po psychycke strance a jak temto vlivum celite? Diky za odpoved

ODPOVĚĎ: Člověk musí umět rozeznat zrno od plev, abyse sám nestal nějakou součástí dezinformač hry, ale myslím si, že využívání dezinformací je úcinou metodou zpravodajských operací, ale samozřejěm jen při vhodné příležitosti. Psychika operativce, který takovéto aktivity provádí, musí být přiměřeně kvalitní, neboť je nutno počítat se zvýšeným psychickým vypětím.

--------------------------------------------------------------------------------

Pavel odpovězeno: 5.3. 2002 12:14:22

OTÁZKA: Dobrý den. Jak byste zhodnotil náš justič systém s ohledem na Vaše zkušenosti? Mám především na mysli to, jestli jsou dodržována veškerá Vaše práva jakožto práva obžalovaného. Jak vnímáte obraz, který vytvářejí ohledně Vaší osoby media? Přeji Vám mnoho štestí.

ODPOVĚĎ: Jeden z důvodů, proč chci, aby u projednávání byla veřejnsot, je ten, abych ukázal, jak současná justice pracuje a proč je můj kritický pohled na ni tak vyhraně. Soustavěn prokazuji, že exponentni bývalého režimu stále setrvávají na významaných místech v justici a svá místa si mnohdy neustále ještě upevňují. Media jsou při této situaci důležitá a někdy i jejich kritický pohled může vyprokovat podnětný zájem.

--------------------------------------------------------------------------------

Jirka Vanek odpovězeno: 5.3. 2002 12:18:27

OTÁZKA: Otazka: Co si myslis o Janu Princovi? Nevzali ho na zakladni voj.sluzbu, nebot mel papiry na hlavu a najednou je z neho plukovnik.

ODPOVĚĎ: Prijeti Jana Prince na vedoucí místo v BIS Olomouc bylo naprosto úcelové, neboť tím, že tento člověk je velmi snadno kompromitovatelný, je o to více ovladatelný těmi, proti kterým bojuji. Proto by bylo důležité, aby veškeré zpravodajské aktivity byly zveřejněny a je také důležité, aby soudní čení bylo veřejné. Bývalé struktury StB mohou vyjadřovat nadšení nad tím, že takoví lidé jsou na vedoucích místech v BIS. Jen nad rámec si myslím, že by mohlo být Janu Princovi navrženo nějaké čestné uznání Zifčákovi KSČ za jeho podíl na likvidaci. Ale nutno uznat, že za Princem stojí ještě daleko vlivnější osoby, které měly zájem na mém odstraně z BIS.

--------------------------------------------------------------------------------

CrystalClear odpovězeno: 5.3. 2002 12:19:58

OTÁZKA: Z jakého důvodu odpovědi na některé dnešní otázky vynecháváte?

ODPOVĚĎ: Nevynechali jsme kromě jedné otázky ani jednu. Na všechny, co přišly, odpovíme. U počítače jsou svědci.

--------------------------------------------------------------------------------

Lukas Svoboda odpovězeno: 5.3. 2002 12:21:50

OTÁZKA: Dobrý den, můžete mi prosím vysvětlit, jak to myslíte žně s kandidaturou za jednu extremější pravicovou stranu? Děkuji

ODPOVĚĎ: Už jsem na to odpovídal. Otázka byla téměř ve stejném duchu. Podívejte se, prosím, do odpově.

--------------------------------------------------------------------------------

Feyd odpovězeno: 5.3. 2002 12:24:53

OTÁZKA: Jsem přesvědčen, že jste z morálního hlediska nevinný, ačkoliv z pohledu bývalého Stbáka nebo současného komunisty jste skutečně nenávist vyvolával. Snad - moc bych si to přál - se Vám ty nesmyslné obvině podaří vyvrátit. Ale: nebojíte se, že pokud se Vám to podaří, nenastoupí nějaký "Viktor čistič" ? Oficiálně Vám nikdo nepomůže, to je asi jasné.

ODPOVĚĎ: Samozřejmě s tím musím počítat. praxe z protikomunistického odboje a z destiletého půspbení v BIS je určitou devizou, abych této eventualitě snad dokázal čelit. Ale nutno jenom uznat, že jsem přece jen člověk a musím proto počítat se vším.

--------------------------------------------------------------------------------

Jan Bejšovec odpovězeno: 5.3. 2002 12:27:33

OTÁZKA: Nové Bruntálsko je předpokládám nějaká tiskovina. jen abych byl v obraze.

ODPOVĚĎ: Je to tiskovina, o které jsem zprvodajsky prokázal a doložil, že za stojí bývalý důstojník StB Ludvík Zifčák (známý z Národní třídy jako agent provokatér, krycí jméno Růžička). Bruntálsko je kraj, kde je vysoká nezaměstnanost, proto tato tiskovina může být podnětem k vyvolání sociálních nepokojů, což by Zifčákovi a jemu podobným vyhovovalo k získání politické moci.

--------------------------------------------------------------------------------

Rudolf odpovězeno: 5.3. 2002 12:35:08

OTÁZKA: Zorganizoval jste někdy odpálení nějaké bomby? Před a po listopadu 89?

ODPOVĚĎ: Před listopadem jsem jich zorganizoval několik. Například výsledkem jendoho výbuchu byla totální dekonspirace agenta StB a KGB Antonína Mikeše, jehož agenturní svazek je díky akci odtajněn a je k dispozici. Tento agent není v Cibulkových seznamech, o to je nebezpečnější. Obsah svazku to jednoznačně potvrzuje. Tento agent byl mimo jiné úkolován na osoby, které nesouhlasili se vstupem sovětských vojsk na naše území. Po listopadu jsem nic neodpálil, ale bývalé struktury StB proti mě soustavně rozehrávají zpravodajské hry a výbuchy spolu s dalšími organizují. Měl jsem ropracovanou akci a potřeboval jsem jen asi čtrnáct dní na to, abych dokázal, že za výbuchy v Přerově stojí bývalé struktury StB ve spojení s krajní levicí. V případě, že by k tomu došlo, upevnilo by to moji pozici v BIS a to nemohli bývalý exponenti potřebovat.

--------------------------------------------------------------------------------

Jaromir Krepelka odpovězeno: 5.3. 2002 12:44:19

OTÁZKA: Pane Hucine, mam na Vas tyto otazky: 1. Je pravda, ze zbrane, ktere nasla u Vas policie, patrily skutecne Vasi matce? 2. Je pravda, ze obsahem Vaseho spisu je take obvineni z pokladani ci navadeni k pokladani vybusnych nalozi v Prerove a Olomouci? Jestlize ano, jaka je pravda v techto pripadech? 3. Koho a co mate na mysli, kdyz mluvite o informacich, ktere udajne nesmeji od Vas vyjit najevo? Muzete je konkretizovat? Dekuji za odpoved.

ODPOVĚĎ: 1. Moje matka je dostala od jistého občana a uložila je do skříně a nechala je tam. Ten, který je donesl, věděl, že se o zraně zajímám, měl jsem zbrojní průkaz písmen A a G. Tuto věc bych mohl dokázat, ale tím bych rozkryl některé osoby, které patřily k agentuře, se kterou jsem pracoval. 2. Není to pravda, je to dezinformace cílená na mou diskrediatci a odstraně z BIS. Právě proto chci, aby můj proces byl veřejný a veřejnost se mohla seznámit s důkazy, o jaké svědky, tajné spolupracovníky StB a bývalé exponenty normalizace se důkazy opírají. 3. Tyto informace jsem dával najevo při svých rehabilitacích, čímž jsem situaci vyhrocoval a proto přepadová akce na obydlí, při které se snažili zabavit dokumenty. Mezi nimi byly plány a konréktní jména osob, které totalitní praktiky prováděly proti oponentům. jsem se nsažil na tyto lidi upozornit, kde byli tehdy a kde jsou dnes.

--------------------------------------------------------------------------------

Jirka Vanek odpovězeno: 5.3. 2002 12:46:15

OTÁZKA: Vite ze se Vas pripad zacina objevovaat mezi svetovymi sdelovacimi prostredky, ktere referujou o politickem procesu a ze nejde o zadny kriminalni zlocin, tak jak se snazila nektere cs.media zblbnout posluchace? Hodne stesti, svet je s Vami

ODPOVĚĎ: Děkuji za podporu. Určitě je to jeden z důvodů, proč se justice a policie snaží můj případ utajit.

--------------------------------------------------------------------------------

Filip Štetina odpovězeno: 5.3. 2002 12:53:23

OTÁZKA: Dobrý den, chtěl bych se zeptat kdy a jak jste se seznámil s paní Mašínovou a v čem Vám nejvíc pomohli lidé, kteří mají zkušenosti s protikomunistickým odbojem v padesátých letech.

ODPOVĚĎ: Byl jsem Konfedearcí politických vězňů a KAN doporučen k práci v kontrarozvědce, neboť jsem byl nejmladší. Rod Mašínů byl pro mě jakýmsi vzorem jako pro celou řadu mnoho občanů tohoto státu. za to, že je nutno pozdvihnout morální úroven naší společnosti, neboť polistopadový vývoj je tristní zvláště v souvislosti s vyrovnáním se z minulostí. Se Zdenou Mašínovou jsem se seznámil v souvislosti s mými rehabilitacemi protikomunistického odboje ze sedmdesátých a osmdesátých let, který se v některých detailech podobal odboji rodiny Mašínů. Děkuji všem za projevený zájem v této problematice, neboť mám za to, že si zaslouží zvýšené pozornosti. Nejde zde ani tak o Hučína, jde o věc. Na shledanou.